Наші традиції

Різдвяні святкування

/Files/images/Фото0667.jpg

Обряди зимового циклу. Вони пов’язані не тільки з періодом очікування весни як часу сівби, а й з давніми міфами про народження Всесвіту.Центральним святом цього періоду є Різдво, святкування якого відбувалося за сценарієм, що передбачав обрядодії. Доброю традицією в нашій школі уже декілька років поспіль стало проведення драматичного дійства «Водіння кози»,що виконується на Щедрий вечір.Зимовий цикл календарно-обрядової творчості містить колядки, щедрівки, посівальні та водохресні пісні, що виконуються з нагоди святкування Різдва.Серед родинно-господарських колядок, які виконують наші учні, значну частину становлять колядки-побажання здоров’я, успіху та процвітання родині; врожаю на полі,на городі; удачі у різних видах праці;багатого приплоду худоби. Ці колядки тяжіють до замовлянь. Колядники своїми розкішними образами накликають це багатство, щастя, шану і славу на господаря оселі, в яку завітали. Обрядові і пісенні поздоровлення і величання —це рід закляття на щастя, на здоров’я, котре й досі ховається в усній традиції.

/Files/images/IMG088.jpg

Могутнім чинником збереження культурної спадщини українського народу є його звичаї та обряди, глибинні за образно-тематичним

/Files/images/IMG079.jpg

змістом та яскраво емоційні за його втіленням.Народна обрядовість,збагачуючись від покоління до покоління,характеризується творчим характером, здатністю у її відтворенні залучати особистість до творчої діяльності,активізовувати її креативність, що сприяє усвідомленню нашими дітьми й утвердженню національних цінностей та забезпечує збереження національних традицій в значному часі. Тож наші діти в сучасному мистецькому середовищі підхопили естафету поширення та популяризації обрядових дійств і активно їх пропагують.

Кiлькiсть переглядiв: 807

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.